Hydropiaskowanie

Hydropiaskowanie to nasza specjalność !

Stosowane przez nas hydropiaskowanie metodą TORBO®, zwane „mokrym piaskowaniem” jest alternatywą dla czyszczenia wysokociśnieniowego. To system, w którym istnieje możliwość dostosowania parametrów urządzenia oraz ilości użytych substancji czyszczących, do charakteru wykonywanej pracy oraz rodzaju czyszczonych powierzchni.

Niezależna od ilości sprężonego powietrza regulacja takich parametrów, jak ilość mieszanki ściernej czy ilości dodatkowej wody, pozwala na oczyszczanie zarówno najbardziej delikatnych powierzchni, jak i tych twardych. Pomaga pozbyć się też uporczywych zabrudzeń ze stali i kamienia naturalnego.

Hydropiaskowanie TORBO® daje pewność, że nawet najbardziej delikatna powierzchnia nie zostanie uszkodzona podczas czyszczenia. Jest to metoda bezpyłowa, pozwalająca na zaoszczędzenie do 60% ścierniwa, w porównaniu z tradycyjnym piaskowaniem. Dzięki tej metodzie mamy możliwość stosowania ścierniwa o różnej ziarnistości w zależności od zapotrzebowania (np. piasek, kulki szklane, mączka, szlaki.

Technologia TORBO® umożliwia przygotowanie powierzchni konstrukcji stalowych do klasy Sa 2,5. Pracę za pomocą metody TORBO® możemy wykonywać w każdych warunkach pogodowych, przy temperaturze powyżej 5°C.

Nie wymaga ona również specjalnych zabiegów w celu zabezpieczenia terenu, tak jak ma to miejsce w przypadku piaskowania „na sucho”.

Metody tej używa się najczęściej do czyszczenia powierzchni takich jak:

  • fasady budynków (cegła, kamień naturalny, stal, drewno);
  • pomniki i rzeźby (kamień naturalny, brąz, beton),
  • ale również posadzki (płyta kamienna, kostka betonowa, drewno).

Dzięki hydropiaskowaniu TORBO® usuniemy także graffiti, resztki starych farb ze ścian budynków, zabytków i innych powierzchni, aby mogły one odzyskać swój dawny, świetny wygląd.

Dzięki tej metodzie zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i cenny czas. Jest to system szybszy niż tradycyjne, „suche piaskowanie”, przy czym jest bardziej skuteczny niż inne metody czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *